Wypoczynek dla aktywnych Seniorów


Gdzie wyjedziemy?

Zakopane to malownicza miejscowość położona u podnóża Tatr – jednego z najciekawszych krajobrazowo i turystycznie regionów Polski. To wspaniałe miasto, którego bogatą historię i ciekawe miejsca zdecydowanie warto poznać. Jest bowiem wizytówką tego, co w polskich górach najlepsze.  

Jaki jest termin wypoczynku?

17-26 września 2021 r. (10 dni)

Gdzie będziemy mieszkać?

Dom gościnny „U Zofii” oferuje miejsca w pokojach  2-3 osobowych z łazienkami, telewizorami i WiFi. 
Obiekt posiada stołówkę, oferującą pyszną kuchnię góralską oraz dwie duże świetlice audio-wizualne. 
Teren ośrodka jest ogrodzony i zabezpieczony.

Jak spędzimy czas?

Naszym celem będzie przede wszystkim pokazać Państwu możliwie najwięcej uroków Zakopanego i Tatr. Większość atrakcji, które przewidzieliśmy jest zatem unikatowa, bowiem możliwa do zrealizowania tylko tutaj.
W ciągu 10-dniowego turnusu zabierzemy Państwa na cztery wypełnione atrakcjami wycieczki:

1. Wyprawa przez Dolinę Kościeliską

Zdaniem wielu najbardziej urokliwa, bogata w jaskinie i wywierzyska, z których wypływają wody potoków, tatrzańska dolina. Tworzy długi na blisko 9 km i głęboki wąwóz skalny, którego dnem płynie Kościeliski Potok. Podczas wędrówki, w której towarzyszyć nam będzie doświadczony przewodnik TPN, zwiedzimy malowniczy Wąwóz Kraków i legendarną bacówkę, w której można kupić wspaniałe, jeszcze ciepłe oscypki i korbacze, a także napić się orzeźwiającej żętycy – serwatki z mleka owczego. Najbardziej wytrwali wycieczkowicze będą mogli dodatkowo zwiedzić niesamowitą Jaskinię Mroźną – jedyną oświetloną jaskinię w polskiej części Tatr. 

Podziwiając cuda tatrzańskiej natury, dotrzemy do schroniska PTTK na hali Ornak, gdzie spędzimy czas wolny przed drogą powrotną. Chętni będą mogli wyprawić się jeszcze do leżącego nieopodal Smreczyńskiego Stawu z którego roztacza się przepiękny widok w stronę głównej grani Tatr, obok której dumnie dominuje Bystra – najwyższy szczyt Tatr Zachodnich. 

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach 
z kaplicą, w której umieszczona została ofiarowana przez biskupa Fatimy figura Matki Bożej Fatimskiej.

Morskie Oko to największy tatrzański staw. Jezioro jest przepięknie położone – otoczone częściowo lasem i skalnymi ścianami, nad którymi górują imponujące Mięguszowieckie Szczyty, ciemna ściana Kazalnicy i charakterystyczna sylwetka Mnicha. 

Pod opieką przewodnika TPN odbędziemy spokojną wędrówkę wygodną drogą, po drodze mijając Wodogrzmoty Mickiewicza -wodospady w Tatrach Wysokich. 

Po około 3 godzinach spokojnego spaceru przerywanego drobnymi przerwami na komentarz przewodnika, usiądziemy przy schronisku nad Morskim Okiem. Widoki są bajeczne i potwierdzi to każdy, kto chociaż raz odwiedził to miejsce. Osoby, które zechcą obejść z przewodnikiem Morskie Oko i poznać okolice z innej, spokojniejszej perspektywy, będą mogły w tym czasie wybrać się na dodatkowy spacer.

Wracając autokarem na ośrodek zatrzymamy się przy perełce stylu zakopiańskiego – drewnianej kaplicy na Jaszczurówce, wzniesionej według projektu Stanisława Witkiewicza, z ołtarzem w kształcie góralskiej chałupy.

3. Spływ Przełomem Dunajca

Dwugodzinny spływ drewnianymi tratwami rwącym nurtem Dunajca wiedzie przez najpiękniejsze zakątki Pienin. Różnorodność szybko zmieniających się krajobrazów zachwyci każdego miłośnika dzikiej natury i pięknych widoków. Całą wyprawę wzbogacą opowieści, komentarze i anegdoty niezawodnych flisaków. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Kątach a kończy w Szczawnicy. 

To jednak nie wszystkie atrakcje przewidziane w ramach wycieczki, podczas której odwiedzimy:

 • XV-wieczny Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie.           
  Ten drewniany kościółek jest wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkiem klasy „0”, a więc o szczególnym znaczeniu międzynarodowym. Jak podają góralskie legendy częstym gościem kościółka był Janosik. To w tym kościółku filmowy Janosik brał ślub. Kręcono tu również sceny do serialu Wakacje z duchami.
 • średniowieczny Zamek „Dunajec” w Niedzicy.            
  Ten XIV-wieczny  zamek swoimi walorami przyciągał wielu reżyserów, stając się plenerem licznych filmów. Obecnie spełniający funkcje muzealno-hotelowe zachwyca swoim dziedzińcem, a z jego tarasów widokowych można podziwiać piękno okolicy. 
 • ogromną Zaporę Czorsztyńską.          
  To najwyższa, sięgająca 56 metrów zapora ziemna w Polsce. Swoją szczelność i trwałość zawdzięcza naturalnym utworom gliniastym. Jej korona służy turystom jako deptak i punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na malowniczy krajobraz okolicznych jezior i Pienin. 

4. Całodniowa wycieczka do Krakowa

Podczas pełnego wrażeń dnia spędzonego w Krakowie, jego zwiedzanie rozpoczniemy od coraz piękniejszego Kazimierza, w którym zwiedzimy w opinii wielu najpiękniejszy kościół w całym Krakowie, XIV-wieczną Bazylikę Bożego Ciała i wytworną Synagogę Tempel, podziwiając po drodze charakterystyczne symbole tej części miasta, jak Stara Synagoga, czy Ratusz Kazimierski. 

Stamtąd przejdziemy na Wawel, gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzimy monumentalne Katedrę i Zamek Królewski, a także złożymy wizytę w Jamie Smoka Wawelskiego

Następnie malowniczą ulicą Grodzką udamy się w stronę Rynku Głównego, gdzie po odwiedzeniu Sukiennic 
i wstępie do wspaniałej Bazyliki Mariackiej, spędzimy czas wolny w otoczeniu budzącej zachwyt architektury.

Na zakończenie wycieczki przejdziemy pod Bramę Floriańską i Barbakan, poznając historię miasta i jego kolejne symbole.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które dla Państwa zaplanowaliśmy.

W ramach realizowanego programu przewidzieliśmy również:

 • wycieczkę kolejką PKL na Gubałówkę
 • Spacery po Krupówkach i najbliższych okolicach połączone ze zwiedzaniem charakterystycznych dla  stylu zakopiańskiego obiektów: Cmentarzyk na Pęksowym Brzysku, Willa Koliba
 • Zakopiański wieczór artystyczno-edukacyjny, połączony z prelekcją i prezentacją zwyczajów góralskich 
 • Niestrudzonym piechurom zaproponujemy dodatkową wędrówkę Drogą pod Reglami na Strążyską Polanę z przepięknym widokiem na górujący Giewont i pod Wodospad Siklawica
 • Wieczory i zabawy integracyjne
 • Przejazd trasą widokową bryczkami zakończony ogniskiem

Co zapewniamy w cenie?

 • Transport  autokarowy Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz
 • Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (pokoje 1-osobowe dodatkowo płatne +50% od ceny podstawowej)
 • Opiekę pilota podczas wycieczki nad Morskie Oko, Doliną Kościeliską i do Krakowa
 • Opieka koordynatora grupy przez cały pobyt
 • Transport na zapisane w powyższym planie wycieczki wraz z biletami wstępu na wymienione atrakcje 
 • Ubezpieczenie NNW

Jaki jest koszt całkowity za osobę?

1 349 zł/os

Z jakich dodatkowych atrakcji i wycieczek fakultatywnych można będzie skorzystać?

 • Przejazd kolejką linową PKL na Kasprowy Wierch
 • Przejazd kolejką linową PKL na szczyt Wielkiej Krokwi
 • Wyjazd na baseny termalne w Szaflarach

Jeśli znajdzie się liczna grupa chętnych na powyższe atrakcje, zapewnimy jej transport autokarowy na miejsce.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą wypisz poniższy formularz zgłoszeniowy w celu dokonania rezerwacji miejsca lub telefonicznie pod nr 509 125 958 od poniedziałku do soboty w godz 09:00-20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *